KLIMATYZACJA

Klimatyzacja samochodowa jest obecnie standardem ułatwiającym podróżowanie. Umiejętne używanie klimatyzacji pozwala cieszyć się jej długim i efektywnym działaniem. Częste używanie klimatyzacji przedłuża jej żywotność. Wtedy cały układ klimatyzacji smarowany jest olejem, który znajduje się w jego wnętrzu i dociera do wszystkich zakątków układu. Przede wszystkim do najdroższego elementu, jakim jest kompresor, co chroni go przed korozją oraz degradującym tarciem.

Układ klimatyzacji to dość złożone technologicznie urządzenie wymagające poprawnej eksploatacji. Zaniedbana nie będzie spełniała swojego zadania, a w konsekwencji może być bardzo szkodliwa dla zdrowia. Przynajmniej raz w roku powinien zostać wykonany dokładny przegląd układu klimatyzacji w samochodzie. Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują, a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach. Są to wyraźne sygnały, że należy wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu.

Auto Serwis ROMTRANS posiada urządzenie automatyczne do obsługi klimatyzacji KONFORT SERIA 700R.

Nowa generacja urządzeń do obsługi klimatyzacji powstała w laboratorium badań i rozwoju TEXA, gdzie inżynierowie i projektanci analizują nowe, bardziej innowacyjne rozwiązania, aby móc zwiększyć funkcjonalność i nowoczesność technologii. Rezultatem tej pracy jest absolutnie innowacyjna linia KONFORT 700R posiadająca 8 międzynarodowych patentów. TEXA jest pierwszą firmą na świecie, która zaprezentowała i wdrożyła do sprzedaży pełną gamę urządzeń gotowych do obsługi czynnika R1234yf, oraz jedyną firmą europejską i drugą na świecie, która zaprojektowała i zbudowała system identyfikacji czynnika chłodzącego wykorzystywanego w stacjach obsługi układów klimatyzacji.

Posiadamy także elektroniczny wykrywacz nieszczelności hydrogen.

Zapewnia on możliwość szybkiego i niezawodnego zlokalizowania wycieku w układach klimatyzacyjnych za pomocą sondy elektronicznej, która sygnalizuje miejsce wyciekającego czynnika za pomocą sygnału dźwiękowego i wizualnie za pomocą diody świecącej.

Nasi serwisanci:

 • sprawdzą stan czynnika chłodzącego,
 • zdiagnozują usterki układów klimatyzacji,
 • skontrolują szczelność układu profesjonalnym wykrywaczem
  nieszczelności (Hydrogen lub lampa UV),
 • naprawią nieszczelność układów klimatyzacji,
 • wymienią elementy klimatyzacji takie jak chłodnice (skraplacze),
  osuszacze, przewody gumowe i aluminiowe,
 • sprawdzą stan mechaniczny sprężarki,
 • zregenerują sprężarkę,
 • wymienią filtry,
 • napełnią klimatyzację,
 • przeprowadzą odgrzybianie/ozonowanie przewodów klimatyzacji.

Copyright romtrans-serwis.pl