DIAGNOSTYKA

W Auto Serwisie ROMTRANS posiadamy w ofercie szeroką gamę urządzeń do diagnostyki komputerowej samochodów: osobowych, ciężarowych, dostawczych, budowlanych, rolniczych i autobusów. Obecnie narzędzia diagnostyczne są częścią podstawowego wyposażenia każdego warsztatu. Większość napraw wymaga konfiguracji i aktywacji oprogramowania, możliwej do wykonania tylko poprzez specjalistyczne narzędzia diagnostyczne. Przy każdym przeglądzie wymagane jest użycie tzw. „komputera” do skasowania inspekcji, czyli kontrolek serwisowych oraz kontroli sprawności układów.

W Auto Serwisie ROMTRANS posiadamy najnowocześniejszy tester diagnostyczny TEXA NAVIGATOR TXTs TRUCK do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, busów, przyczep/naczep (z oprogramowaniem IDC5 PLUS TRUCK). NAVIGATOR TXTs 26pin jest najnowszym diagnostycznym interfejsem wielomarkowym TEXA. To potężne narzędzie autodiagnostyczne i diagnostyczne. Podłączane jest bezpośrednio do gniazda diagnostycznego pojazdu i komunikuje się przez Bluetooth z jednostkami wyświetlającymi takimi jak: AXONE Nemo, AXONE 4 Mini, MULTI PEGASO lub PC Windows.

Urządzenie 3D do pomiaru geometrii kół Progeo 3D jest przyrządem do kontroli geometrii ustawienia kół. Urządzenie służy do pomiarów samochodów posiadających obręcze w zakresie średnic 10″ ÷ 25″. Przyrząd ten wyposażony jest w dwie kamery IR oraz cztery pasywne ekrany pomiarowe, które w przeciwieństwie do tradycyjnych zespołów pomiarowych z kamerami CCD lub czujnikami rezystancyjnymi nie posiadają żadnych elektronicznych komponentów. Ekrany te wykonane są ze specjalnych tworzyw kompozytowych i dzięki temu zajmują mało miejsca, odznaczają się bardzo małym ciężarem oraz odpornością na uderzenia, co gwarantuje niezawodność w użyciu i komfortową obsługę nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Kąty są mierzone przy pomocy kamer umieszczonych poza obszarem roboczym operatora, co czyni cały system bardziej niezawodnym.

W zakresie diagnostyki komputerowej Auto Serwis ROMTRANS oferuje:

  • pełną diagnostykę silnika automatycznej skrzyni biegów, poduszek
    powietrznych, ABS i innych systemów dostępnych w pojeździe,
  • wyszukiwanie usterek w uszkodzonym układzie elektroniki
    i ich naprawę,
  • programowanie i kodowanie pojedynczych sterowników,
  • test sterowników i podzespołów,
  • kasowanie błędów,
  • kasowanie inspekcji.

Copyright romtrans-serwis.pl